DSC 0477

Tinktúra z Mäty piepornej

Mäta pieporná patrí medzi najpoužívanejšie  a vo veľkom množstve sa takmer po celom svete pestuje. Už u Arabov sa  tešila úcte a mala  kultový význam. Nosili ju u seba, aby odháňala muchy a hmyz, bola tiež symbolom priateľstva a lásky. Zrejme to súvisí s faktom, že silne povzbudzuje a posilňuje organizmus. Hlavnou obsahovou zložkou mäty je  mentol, ktorý vyvoláva pocit chladu a znecitlivuje, preto je vhodná aj na vonkajšie použitie.

Medzi jej najvýznamnejšie benefity patrí:

  • Blahodárne pôsobí pri všetkých žalúdočných ťažkostiach ako zástava vracania, uvoľňuje kŕče žalúdka,blieči koliky a choroby čriev, zlepšuje chuť do  jedla, tíši bolesti pri žlčových kameňoch, zlepšuje vylučovanie žlče a odstraňuje plynatosť.
  • Výborná je na výplachy a kloktanie pri bolestiach zubov a ďasien, pričom spríjemňuje a čistí dych.
  • Uplatnenie si nájde aj ako prísada do  bylinkových kúpeľov a inhalácií.
  • Vo forme obkladu sa používa proti svrbiacim vyrážkam a zápalom  kože
  • Zvyšuje telesnú kondíciu spolu s rozmarínom
  • Údajne pomáha aj proti frigidite a impotencií spolu so saturejkou
  • Posilňuje celú nervovú sústavu


Dávkovanie:
3x denne 20 kvapiek


Kontraindikácie:
Tinktúra nie je vhodná pre deti. Obsahuje alkohol a neodporúča sa užívať bezprostredne pred šoférovaním. Tehotné a dojčiace ženy užívanie konzultujú s ošetrujúcim lekárom. Tinktúra nie je náhradou pestrej stravy, neodporúča sa prekračovať denná dávka.

Ďakujeme, že kúpou našich liečivých tinktúr podporujete našu prácu, vloženú energiu a spoločný zámer liečiť sa spoločne z energie prírody.

Obsah balenia: 50 ml

Príspevok: 6€

DSC 0337

"Žiadna liečba nepomôže dlhodobo, ak človek nezmení svoj spôsob života, ktorý ho k ochoreniu priviedol."