DSC 0467 v4

Šípkový olej

Liečivé vlastnosti šípkového oleja poznali už v staroveku Egypťania a Indiáni. Olej, ktorý držíš v ruke bol pripravený maceráciou šípok v mandľovom a avokádovom oleji. Šípky sú doslova preplnené vitamínmi a obsahujú množstvo flavonoidov, polyfenolov a vitamínu C, ktorý podporuje celkovú imunitu, posilňuje zuby, kosti tkanivá a bunky.

Náš olej má všestranné využitie.

Bojuje proti jazvám a striám, takže je výborný pre tehotné ženy a pre mamičky, aby sa zbavili strií z náhleho nárastu bruška a iných partií tela.

Pomáha s hojením rán, ktoré boli spôsobené zranením alebo chirurgickým zákrokom. Olej vyhladí nerovnosti na koži a zjemňuje jej začervenanie.

Má protizápalové účinky a odporúča sa pre ženy so suchou a zrelšou pleťou, kedy pôsobí ako "anti-age" prostriedok. Pri pravidelnom používaní zjemňuje a vyhladzuje vrásky. Pokožke dodá pružnosť a hydratuje ju.

Ak trpíš psoriázou, akné, alebo ekzémom, tak bude tento olej pre teba vhodnou voľbou.

Môžeš ho použiť ako náhradu krému, keďže pokožku krásne zvláčni a hydratuje. Je ideálny na čistenie pokožky, pretože ju zbavuje škodlivých látok a zároveň ju ošetruje.

Použi ho aj ako telový olej po sprchovaní. Odporúča sa najmä tesne po použití peelingu, kedy ťa nebude trápiť podráždenie a tvoja pokožka ostane lesklá a žiarivá.

Aplikuj malé množstvo oleja na pery a ochrániš ich pred popraskaním. Vyživíš ním aj polámané a štiepiace sa nechty. Dodaj lesk a pružnosť svojim zničeným a lámavým vlasom. Stačí, ak si v miske zohreješ trošku šípkového oleja a aplikuješ ho masírovaním do pokožky hlavy a vlasov, necháš hodinu pôsobiť a opláchneš šampónom. Pri tvorbe lupín je dobré pravidelne vmasírovať menšie množstvo do vlasovej pokožky. 

Je dokonca vhodný pre ľudí trpiacich osteoporózou. Znižuje bolesť, zvyšuje flexibilitu a dokonca zmierňuje zápal, ak ho pridáš do kúpeľa. 

Ďakujeme, že kúpou našej kozmetiky podporujete našu prácu, vloženú energiu a spoločný zámer žiť udržateľnejšie voči planéte, ktorú obývame.

Obsah balenia: 50ml

Príspevok: 8€

 

 

 

 

 

 

DSC 0337

"Žiadna liečba nepomôže dlhodobo, ak človek nezmení svoj spôsob života, ktorý ho k ochoreniu priviedol."